SSL “Secure Sockets Layer” (Güvenli Giriş Katmanı) internet sitesinin yayınlandığı sunucu ile ziyaretçi arasında oluşan veri trafiğini şifreleyerek güvenli hale getiren gelişmiş bir güvenlik protokolüdür.

SSL Sertifikası internet sitesinin yayınlandığını sunucuya kurulur. Bu sertifika sayesinde ziyaretçi ile internet sitesi arasında alınıp verilen tüm bilgiler 128 veya 256 bit şifreleme sistemi ile şifrelenir.

Bu yüksek şifreleme tekniği sayesinde ziyaretçi ve internet sitesi arasında alınıp verilen bilgiler herhangi bir kötü niyetli kişinin eline geçse dahi şifrelenmiş bilgilerin deşifre edilmesi imkansız hale gelir.

Hangi internet siteleri için SSL sertifikası gereklidir?

Önceleri genellikle online alışiveriş, bankacılık vb. daha çok kredi kartı ve kişisel bilgilerinin yer aldığı internet sitelerinde kullanılmış olsada günümüzde tüm internet sitelerinin ziyaretçileri ile daha fazla etkileşimde olması nedeniyle SSL sertifikası her internet sitesine eklenmesi gereken özelliklerin başında gelmektedir.

SSL sertifikasının yararları nelerdir?

  • İnternet sitenizin güvenliği ve prestiji artar,
  • Bilgileriniz çalınsa bile şifrelenmiş olduğu için okunamaz hale gelir,
  • Ziyaretçi ve müşterilerinizin sitenize olan güvenleri artar,
  • Arama motorları nazarında puanınız artar ve aramalarda daha önde gösterilirsiniz.

Tüm TürkiyeMix müşterilerine ücretsiz SSL sertifikası.

Müşterilerimizin daha kaliteli ve güvenli yayın yapabilmeleri için hazırladığımız her internet sitesine SSL sertifikasını ücretsiz olarak kuruyoruz.