Firmanızın kurumsal internet sitesi içinde firmanız ve işiniz ile ilgili detayların doğru ve eksiksiz olarak yer alması oldukça önemlidir.

Bir çok kurumsal internet sitesi hazırlanırken bilgi ve kaynak sıkıntısı çekilmekte yayına girdikten sonra bu eksiklikler giderilmeye çalışılmaktadır.  Aşağıda her kurumsal internet sitesi içinde kullanılabilecek örnek sayfaları sizin için listeledik, ihtiyacınız olan başlıkları site haritanıza ekleyebilirsiniz.

Kurumsal internet sitesi içine ekleyebileceğiniz başlıca tanıtım sayfaları şunlardır

 • Hakkımızda :  İşletmenin iş faaliyetleri ve kurumsal kimlik bilgilerini içeren sayfadır. Ziyaretçiler bu sayfada yer alan bilgiler üzerinden işletme ve çalışma prensiplerini hakkında bilgiler almaktadır.
 • Tarihçemiz : İşletmenizin faaliyete başladığı alandan bu güne kadar sürdürdüğü tarihi gelişim hakkında bilgiler içerdiği sayfadır.
 • İletişim Bilgileri : İşletme iletişim kurma yöntemleri ve araçlarının sunulduğu sayfadır. İşletmeler özellikle periyodik olarak iletişim araçlarının çalışıp/çalışmadığını kontrol etmelidirler.
 • Ulaşım Bilgileri ve Ulaşım Haritası : Firmanızı ziyaret edecek kişilere adres tarifleri verebilir interaktif harita üzerinde konumunuzu göstererek navigasyon cihazları ile adresinizin kolayca bulunmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sosyal Medya Adreslerimiz : Mevcut sosyal medya adreslerinizi internet sitenize eklemek müşterilerinizin o platformlarda da sizi takip etmesine yardımcı olacaktır.
 • Ekibimiz :  İşletme içerisinde görev alan personellerin sorumlulukları ve görev alanları hakkında bilgiler veren sayfadır. Bu sayfa ziyaretçiler üzerinde güven oluşturan önemli bir etkendir.
 • Organizasyon Şemamız :  Firmanızın üst yönetimden başlayarak, kimin kime bağlı olarak çalıştığını, işletmedeki hiyerarşiyi gösterebileceğiniz sayfadır. Organizasyon şeması, firmanızın planlı çalıştığını gösterir.
 • Yönetim Kadromuz : Firmanızın sahibi ve ortaklarını tanıtmak iletişim bilgilerini paylaşmak müşterilerinize daha fazla güven verecektir.
 • Misyon – Vizyon :  İşletmenizin geleceğe dair planlamaları, olmak istediği konum, sektörde hedeflediği amaçlar hakkında bilgiler veren alt sayfadır.
 • Referanslarımız : İşletmenin bu güne kadar yaptığı işler firmanın hizmet kalitesini de sergilemektedir. Bu alt sayfa içerisinde gerçekleştirilen proje hakkında detaylı bilgiler vermeniz ziyaretçilere de güven verecektir. Bu sayede ziyaretçinin aklında “Acaba gerçek mi?” sorusunu da ortadan kaldıracaktır.
 • Örnek Projelerimiz
 • Hizmetlerimiz : Hizmetlerimiz alt sayfasında işletmenin verdiği hizmetler hakkında genel bilgilerin yanı sıra detaylı olarak anlatılması ziyaretçinin aklındaki soru işaretlerini de giderecektir. Hizmetlerimiz sayfasında yazacağınız metinler ne kadar açık ve net olur ise anlaşma ve uygulama sürecinde de herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.
 • Faaliyet Alanlarımız : Firmanızın farklı sektörlerde ve konularda verdiği hizmetleri detaylı şekilde tanıtabilir, farklı internet siteleriniz varsa bağlantı kurabilirsiniz.
 • Ürünlerimiz : Eğer işletme üzerinden satış pazarlama gerçekleştirdiğiniz doneler bir ürün ise ürün hakkında detaylı metinlerin yanı sıra, yüksek çözünürlüklere sahip görseller ve videolar ile daha da zenginleştirebilirsiniz.
 • Sıkça Sorulan Sorular : Ziyaretçileriniz tarafından gelen tüm sorular aslında sıkça sorulan soruların kaynağını oluşturmaktadır. Sizinle iletişime geçmeden ziyaretçinin sorabileceği tüm sorulara önceden cevaplar vermeniz iş gücünüzü de oldukça azaltacaktır.
 • Sertifikalarımız / Belgelerimiz : Firmanıza ait kalite, fuar katılım, eğitim sertifikalarının yer aldığı sayfadır. Ziyaretçiler için büyük önem taşıyan sertifikalar, markanızı güvenilir kılan etkenlerden birisidir.
 • Makine Parkımız : Eğer işletmenizde üretim yapıyorsanız, makinelerinizi sergileyebileceğiniz sayfadır. Ziyaretçilerinize fabrikanızdaki makineleri sergilemeniz, işinize yatırım yaptığınızı ve ciddi bir şekilde sürdürdüğünüzü gösterir.
 • İnsan Kaynakları : Personel alımı hakkında bilgi verebileceğiniz, Çalışma şartlarını yüzeysel şekilde paylaşabileceğiniz sayfadır. İşletmenizin kurumsal yapıya uygunluğu açısından, insan kaynakları departmanı web sitenizde yer almalıdır.
 • Kalite Politikamız :  İşletmenizin vizyonu doğrultusunda, gelişen teknolojilere uyumluluğunuzu, üretim ve satış sonrası destek hizmetinizi paylaşabileceğiniz sayfadır. Örnek olarak: Kalite yönetimi bakımından Toplam Kalite Yönetimi felsefesini esas alarak, şirket ve birimlerin hedeflerine ulaşmasını, sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerin verimliliğinin uluslararası düzeyde tutulduğundan bahsedilebilir.
 • Çevre Politikamız : Firmanızın doğal yaşam çemberine katkısı olduğunu, sahip olduğu sertifikalar, kurumlar ve kuruluşlar gibi bilgileri paylaşabileceğiniz sayfadır. Ziyaretçilerinize, çevre dostu olduğunuzu ve bunu destekleyen adımlar attığınızı göstermeniz markanızın güvenilirliğini arttırır.
 • Şubelerimiz : İşletmenize bağlı çalışan Mağazanız, Fabrikanız ve Atölyenizi tanıtabileceğiniz sayfadır. Ziyaretçilerinize bu gibi detayları göstermeniz, iş ciddiyetinizi ön plana çıkartır.
 • Bayilerimiz :  Firmanızın alt bayileri varsa, bunlar hakkında bilgiler paylaşabileceğiniz sayfadır. Ülke genelinde satış – servis hizmetleri verebilmeniz, son kullanıcı tarafından aranan özelliklerin başında gelmektedir.
 • Ar-Ge Faaliyetlerimiz : Firmanızın araştırma ve geliştirme faaliyetleri bilimsel ve teknik bilgi birikimini artırmak amacıyla, sistematik bir temele dayalı olarak yürütülen faaliyetlerinizi gösterebileceğiniz sayfadır. Ar-Ge, müşterileriniz için fazlasıyla önem taşımaktadır. Eski bir teknolojide sabit çalışan bir işletme olmadığınızı ziyaretçilerinize gösterin.
 • Ödeme Bilgileri ve Seçenekleri : Hesap numaralarınız, Kredi kartı ile ödeme bilgileri paylaşabileceğiniz sayfadır. Müşterileriniz hem hesap numaralarınıza size danışmak zorunda kalmadan ulaşabilirler, hem de online ödeme seçenekleriniz var ise bu bölümden 7 gün 24 saat ödeme gerçekleştirebilirler.

Kurumsal internet sitesi içine ekleyebileceğiniz formlar;

 • Online Talep ve Teklif Formu : İnternet siteleri içerisinde kullanılabilecek online teklif formları işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Online teklif formu hazırlayabileceğiniz modüller iletişim formu, başvuru formu, iş başvuru formu, randevu talebi, online rezervasyon amaçlı tercih edilebilir.
 • Online İletişim Formu : Ziyaretçilerinizin firmanıza kısa sürede ve kolayca mail gönderebilmelerini sağlayan formları ilgili sayfalarınıza ekleyebilirsiniz.
 • İş Başvuru Formu : Personel alımı hakkında bilgi verebileceğiniz, Çalışma şartlarını yüzeysel şekilde paylaşabileceğiniz sayfadır. İşletmenizin kurumsal yapıya uygunluğu açısından, insan kaynakları departmanı web sitenizde yer almalıdır.

Sitenize ekleyebileceğiniz güncel içerik sayfaları;

 • Basında Biz : Ulusal ve yerel basında, internet sitelerinde işletmenizle ilişkili yazılı-görsel haberleri paylaşabileceğiniz sayfadır. Ziyaretçileriniz tarafından güvenilirliğinizi arttırır, marka bilinirliğini olumlu etkiler.
 • Kurumsal Haberler : Sektörünüzle ilgili haberleri paylaşabileceğiniz sayfadır. Ziyaretçilerinizi sektör hakkında bilgilendirmeniz, işletmeye ve markaya olan güveni iyileştirmektedir.
 • Makaleler / Blog : Sektörünüz ve yaptığınız iş ile ilgili özgün yazılar, tanıtımlar paylaşabileceğiniz sayfadır. Web sitenizin içeriğini güncel tutmak, sürekli yeni bilgiler ile desteklemek çok önemlidir. Bu şekilde hem arama motorları tarafından anahtar kelimelerde üst sıralara taşınırsınız, hem de sitenizi belirli aralıklarla ziyaret eden kullanıcılara yeni içerikler göstermiş olursunuz.
 • Sosyal Sorumluluk Projelerimiz : Firmanızın yürüttüğü, destek verdiği veya farkındalık yaratmak amacıyla üzerinde durduğu sosyal sorumluluk projelerini paylaşabileceğiniz sayfadır. Ziyaretçilerinize, tek amacınızın para kazanmak olmadığını gösterebilirsiniz.
 • Bilgi Bankası : Sektörünüz hakkında kullanılan mesleki terimleri paylaşabileceğiniz sayfadır. Ziyaretçileriniz, web sitenizde kullanılan ve anlamını bilmedikleri kelimeleri Bilgi Bankası bölümünden görüntüleyebilirler.

Web sitenize ekleyebileceğiniz görsel materyaller;

 • Fotoğraf Galerisi : İşletmenize ait ve yaptığınız işi anlatan fotoğrafları paylaşabileceğiniz sayfadır. Yapılan araştırmalara göre fotoğraflar, okuyucuların bilinç altında daha net yer edindiği ortaya çıkmıştır.
 • Video Galerisi : İşletmenize ait ve yaptığınız işleri anlatan videoları paylaşabileceğiniz sayfadır. Görsel olarak sunduğunuz tüm materyaller, ziyaretçiler tarafından yazılı olanlara göre daha fazla ilgi çekmektedir.
 • Kurumsal Kimliğimiz :  Firmanızın orjinal logosu ve kurumsal baskı materyallerinizi, iş kıyafetlerinizi, satış elemanının davranışlarını, firmanın yönetim tarzını, üretimden; hizmet ve servis anlayışına, reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarında kullandıkları her türlü görüntü, stil ve mesajlara kadar uzanan bir yelpazedir. Firmanızın kurumsal kimliğini bu sayfada paylaşabilirsiniz. Kurumsal kimliğinizi paylaşmanız, marka bilinirliğinizi ve güvenini arttırır.
 • Online Katalog : Mevcut basılı olan katalog, broşür gibi tanıtım materyallerinizi online ortama taşıyabileceğiniz sayfadır. Kataloğunuzu online hale getirmeniz, mevcut müşteri ve potansiyel müşterilerinize mail yolu ile iletebilmenize de olana sağlar.