İnternet sitenize sürekli olarak yeni haberler eklemelisiniz. Firmalar sektörde yaşanan gelişmeleri ve haberleri paylaşarak bu konuda paylaşımcı ruhu ortaya çıkarttığı taktirde, sektör ile uzaktan/yakından ilgilenen kişiler de sabit okuyucu olarak siteyi benimseyecektir. Bunun hem marka değeriniz üzerinde, hem de ziyaretçilerinizin üzerinde olumlu etki yaratacağı görülmüştür.

Sabit ziyaretçiler aynı zamanda hedef müşteri potansiyeline de uyacağından ilerde satış/pazarlama konusunda da bu tarz okuyucular işinize yarayacaktır. Şimdi dilerseniz firmanız ile ilgili ne tür haberler eklemelisiniz onlara bir göz atalım.

İnternet sitenize ekleyebileceğiniz haber türleri

İlgi çekici haberler : Sektör üzerinde yaşanan gelişmeleri ilgi çekici ve farklı bir bakış açısı ile okuyucularına sunmanız haberin de okunabilirliğini arttırmaktadır. Eğer ki ziyaretçileriniz anlatım çizginizi beğendiği taktirde bu çizgiyi sürekli olarak sürdürmeniz gerekmektedir.

Son dakika haberleri : Sektörde son dakika olarak tabir edilen haber ve gelişmeleri ilk ağızdan sizin paylaşmanız aynı zamanda firmanızın sektördeki prestijini de doğrudan etkileyecektir. İlk olmak her alanda güzelken haber hususunda da ilk yayınların siteniz tarafından paylaşılması kişilerin ilk haber alma adresinin siteniz olacağının da kanıtıdır.

Sektörle ilgili fuarlar : Sektörünüzle ilgili, sattığınız ürün veya verdiğiniz hizmetle ilgili yaklaşan fuarlar hakkında haberler yapmanız; ziyaretçilerinize sektörün öncüsü olduğunuz hakkında ikna edici bir konu olacaktır. Ülkemizde çoğu firma müşterilerini fuarlara çağırmazlar, bunun nedeni kendisiyle aynı işi yapan yüzlerce firmanın da orada olmasıdır. Ancak bir firma kendisine ve hizmetine çok güveniyorsa, müşterilerini fuarlara çağırmaya, fuarlar hakkında haberler yapmaya çekinmez.

İşe yarar kaynaklar : Mesleki açıdan işe yarar kaynakları haber tarzında okuyuculara sunmanız da etkili bir haber stratejisi olarak kabul edilebilir. Örneğin online olarak yapılması gereken bir işlemin çok daha kısa bir yolunu haber niteliğinde paylaşarak kişilere faydalı bir haber kaynağı üretmeniz ziyaretçilerinizi bu sayfaya çekecektir.

Mizahi haberler : Kurumsal bir çizgi denildiği zaman ciddiyet ve online itibarın yüksek tutulduğu bir tarz aklınıza gelse de hizmet verdiğiniz faaliyet dallarında oluşturabileceğiniz mizahi karikatür diyalogları da mizahı seven kitlenin sizi sürekli olarak takip etmesini sağlar.

Firma haberleri : Firmanızda yaşanan gelişmeleri ve PR odaklı haberleri de paylaşarak firmanız ile doğrudan ya da dolaylı ilgili kişilerin gidişatınız konusundaki gelişmelerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Duyurular : Firmanızın adına yapacağınız duyuruları (Örn: iş ilanları, ihale sonuçları vb.) da haber niteliği taşıyacak şekilde hazırladığınız taktirde internet sitenizin haberler bölümünde yer vermeniz mümkündür.

Web sitenize yeni haberler eklerken dikkat etmeniz gerekenler

  • Yanıltıcı veya kesin olmayan kaynaklardan uzak durmalısınız.
  • Anahtar kelime yerleşimini doğru yapmalısınız. Konu bütünlüğünü bozmamalısınız.
  • Ziyaretçileriniz üzerinde olumsuz etki yaratacak sektör haberlerinden kaçınmalısınız
  • Başka web sitelerinden aldığınız haberleri kopyala / yapıştır yaparak paylaşmamalısınız.
  • Paylaşacağınız kaynaklar kesinlikle özgün olmalı, aksi takdirde arama motorları internet sitenizi arama sonuçlarında indekslemez.

Kurumsal web sitenize ekleyebileceğiniz haberlerle ilgili hazırladığımız bu kaynakta, web sitenizi güncellerken hangi yolları izlemeniz gerektiğine de değinmeye çalıştık. Unutmayınız ki, web sitenizi her daim güncel tutmanız; sektörle ilgili potansiyel müşterilerin sizleri sürekli takip etmesini sağlar