Küçük veya büyük ölçekli tüm medya kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılamaları için uzun çalışmalar ile oluşturduğumuz ve sürekli güncellediğimiz alt yapımız ile haber portalı kurmak çok kolay. Hazır haber sitelerimiz ile teknik sıkıntılarından kurtulmanızı ve haberciliğe odaklanmanızı sağlayacak.

Haber portalı kurmak için Türkiyemix’ e ihtiyacınız var!

İnternet haberciliğinde başarılı olabilmeniz için çok farklı kulvarlarda aynı anda yarışabilmeniz gerekiyor. Yani hem kullanıcılarınıza sürekli olarak güncel içerikler sunmalı, hem teknik anlamda çok güçlü bir altyapı ile çalışmalı, hem de tüm mecralarda sürekli olarak tanıtım yapmalısınız. Dolayısıyla bu işlerle uğraşırken sitenizin hedef kitlesine ayıracağınız zaman git gide azalır. Özellikle internet üzerinde ucuz fiyatlara dağıtılan menşei belli olmayan yazılımları haber portalı kurmak için kullanıyorsanız, hacker’ların hedefi haline gelirsiniz. Ayrıca kötü niyetli rakipleriniz de peşinizi bırakmazlar. İçerikleriniz çalınır, siteniz arama motorlarında aşağı sıralara indirilmeye çalışılır.

Türkiyemix’in haber portalı paketleri ise tüm bu sorunlardan sıyrılmanızı sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. On yılı aşkın süredir binlerce kurumsal firma için yaptığımız çalışmalardan edindiğimiz tecrübe ile hem güvenliğinizi en iyi şekilde sağlıyoruz, hem de sitenize dolu dolu içerik girmeniz için en kullanışlı ara birimi sunuyoruz.

Profesyonel haber portalı özellikleri

Türkiyemix’in hazır haber portalı paketleri, modüler olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla özel ihtiyaçlarınıza göre yeni fonksiyonlar eklenebilmektedir. Sunduğumuz tüm haber portalı ürünlerinde yer alan ana modülleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Yönetim paneli ve ana haber modülü: Yönetim paneli, sitenizin sistem ayarlarını yapabileceğiniz ve yeni yöneticiler tanımlayabileceğiniz arabirimdir. Haber modülü ise, sitenize içerik ve fonksiyonları ekleyebilmeniz için hazırlanmıştır. Medya sektöründeki iş ortaklarımızın geri bildirimleri ile hazırladığımız bu ana modül, sitenizin omurgasını oluşturur. Bu arabirim ile sitenize spor, teknoloji, siyaset vb. gibi sınırsız sayıda kategori ekleyebilir, kategorilere haber girişi yapabilirsiniz. Ayrıca girişini yaptığınız haberlere etiket (tag) veya görsel eklemeniz, eklenen haberin sosyal medyada otomatik olarak paylaşılmasını sağlamanız, haberin görsellerini otomatik olarak boyutlandırmanız da mümkündür. Üstelik, cep telefonunuzdan veya tablet bilgisayarınızdan da haber girişi yapabilirsiniz.

Galeriler: Haber portalınızda sınırsız sayıda ve kategoride fotoğraf veya video galerileri oluşturabilirsiniz. Sisteme toplu içerik ekleme, otomatik boyutlandırma, yorumlara açma-kapama, içerik kategorizasyonu ve etiketlemesi, otomatik veya manuel sosyal medya paylaşımı gibi özellikler ile sitenizi daha kullanıcı dostu bir hâle getirebilirsiniz. Ayrıca haber metninin altında yer alan “fotoğrafları için tıklayınız” veya “videosu için tıklayınız” bağlantıları, yani haber-galeri ilişkilendirmesi özelliği de modülümüzde yer alır.

Köşe yazarları: İnternet haberciliği, köşe yazarlarının artık önemli olmadığını düşünmenize neden olduysa yanılıyorsunuz. Yapılan araştırmalar birçok internet kullanıcısının haber sitesi tercihi yaparken köşe yazarlarına önem verdiğini gösteriyor. Ayrıca Google başta olmak üzere tüm arama motorları haber sitelerini değerlendirirken köşe yazarlarına ağırlık veriyor. Türkiyemix haber portalı ile köşe yazarlarınıza özgeçmiş bilgilerini ve profillerini içeren ayrı birer sayfa açabilir, yazarların kendi yazılarını sisteme girmelerine imkân sağlayabilir, yazıları çeşitli kategorilerdeki haberlerle veya galerilerle ilişkilendirebilirsiniz. Köşe yazılarının sosyal medya hesaplarınızda veya yazarların kendi hesaplarında otomatik olarak paylaşılabildiğini de hatırlatalım. Yani Türkiyemix’in haber portalı altyapısını kullandığınızda, köşe yazarlarınız da kendi hedef kitlelerine çok daha rahat biçimde ulaşabilecekler ve sitenize okur kazandıracaklar.

Haber ajansları ile entegre çalışma: İHA, AA gibi Türkiye’nin önde gelen haber ajansları ile XML Api bağlantısı üzerinden entegre olarak çalışabilirsiniz. Üye olduğunuz ajansların haberleri yönetim panelinize otomatik olarak eklenir. Panel üzerinden haberleri manuel olarak seçip istediğiniz kategoriye ekleyebileceğiniz gibi, istediğiniz kategorilerde filtreleme yapabilirsiniz. Böylece örneğin Manisa’nın yerel bir gazetesi için tüm Manisa haberlerini veya “Spor” kategorisi altındaki “Transfer” içerikli haberleri anında sitenizde görebilirsiniz. Bu otomatik içerikler de sosyal medya hesaplarınıza anında yansıtılabilir.

Reklam sistemi: Haber portallarımızda reklam/banner gösterimi için 100’ün üzerinde alan hazır olarak sunuluyor. Resim, video, flash veya HTML reklamları destekleyen bu alanlara tıklama başına ücret ödeyen Google Adsense gibi firmaların reklamlarını ekleyebileceğiniz gibi kendi reklam departmanınız üzerinden süreli ücretlendirme ile de çalışarak gelirlerinizi maksimize edebilirsiniz.

Türkiyemix’in teknik üstünlükleri

Kolayca haber portalı kurmak için hazırladığımız alt yapı, içerik girişlerine ve dolayısıyla haberciliğe odaklanarak hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlıyor. Size bu avantajı sağlayabilmek için hazırladığımız bu paketin çatısı kadar temeline de önem verdik, yani teknik açıdan da üstün bir platform oluşturduk. Talebiniz üzerine ihtiyaçlarınızı dinlemek ve teknik bilgilerimizi tüm detayları ile size anlatmak için her an hazırız. Sistemin arka planında yer alan temel özellikleri, kısaca şöyle sıralayabiliriz:

  • Tüm ziyaretçi trafiği bilgilerine ve zaman içerisindeki değişimlere ulaşabileceğiniz “istatistikler” ekranı

  • Otomatik XML Sitemap oluşturan ve Google’a ileterek Google News’te yerinizi almanızı sağlayan SEO modülü

  • Sitedeki tüm içeriklere “title” “description” ve “keywords” atama imkânı

  • UZAY A.Ş.’nin kendi mülkiyetindeki sunucularda 24 saat canlı yedekleme ile ve en yüksek bant genişliği ile verilen barındırma hizmeti

  • Sitenin %30 daha düşük veri transferi yaparak kullanıcılara hızlı biçimde ulaşmasını sağlayan HD Design sistemi

  • Arama motorları ile, sosyal medya mecraları ile ve harita-lokasyon servisleri ile tam entegrasyon

Dünya standartları ile tam uyumlu HTML5 ve CSS3 dilleri ile hazırlanan, tüm tablet ve cep telefonları için çözünürlüğünü otomatik olarak ayarlayıp kullanıcıya en iyi görünümü sunan, Google kriterlerine göre optimize edilen haber portalı paketimiz internetteki gücünüz olacak.

Üstelik, paketinizi alarak sisteme dahil olduğunuz andan itibaren sitenizin yayın hayatı boyunca her an yanınızda olacağız. Destek merkezimideki her biri tasarım, yazılım, sosyal medya, güvenlik, SEO gibi alanlarda uzmanlaşmış ekibimiz tüm sorunlarınıza çok hızlı çözüm ve anında müdahele sağlayacak. Ayrıca isteğinize bağlı olarak yazılım ve tasarım geliştirmesi, yeni modüller eklenmesi gibi hizmetleri de sağlayabiliyoruz. Örneğin Türkiyemix Haber Portalı Mobil Uygulaması ile Android ve iOS platformlarının uygulama marketlerinde yerinizi alabileceksiniz.

TürkiyeMix haber portalı ürünlerimizden birini seçin sitenizi ilgi odağı haline getirmenizi sağlayacak araçları size sunalım ve teknik detaylarla biz ilgilenelim. Siz de internet haberciliğinde fark yaratarak okuyucu kitlenizi ve gelirlerinizi hızla arttırmaya bakın!